O historii 4-miesięcznego Oliwiera z Zawiercia słyszała już niemal cała Polska. Chłopiec, który urodził się bez rączek i nóżek, wymaga specjalistycznej opieki i kosztownej rehabilitacji. Przedstawiciele Tele Concept Zawiercie, wspólnie z fundacją Sustinae, postanowili wesprzeć rodziców Oliwiera i przekazać im 10 tysięcy złotych na leczene syna.

Oliwier urodził się z wrodzonym brakiem przedramienia i dłoni lewej, brakiem dłoni prawej, obustronnym brakiem podudzi i stóp. Rozpoznanie lekarza kierującego, to tzw. zespół taśm owodniowych.

Leczenie chłopca w dużej mierze odbywa się za granicą. Dzięki pomocy ze strony Tele Concept oraz fundacji Sustinae, rodzice Oliwiera mogą nabyć samochód, który pozwoli im na dojazdy do zagranicznych klinik.

Jako lokalny pracodawca postanowiliśmy przekazać 10 tysięcy złotych rodzicom chłopca, aby mogli jeszcze mocniej walczyć o zdrowie swojego syna. Ich zaangażowanie jest nie do opisania. Zaimponowali nam swoją odwagą i determinacją – chcemy dodać im otuchy w codziennych zmaganiach i pokazać, że mogą liczyć na innych -mówi Cezary Lewiński, Prezes zarządu Tele Concept Zawiercie.

Wspieranie osób, w pewien sposób wykluczonych społecznie, jest nieodłącznym elementem naszej działalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi zmagają się ci ludzie, ale historia Oliwiera jest wyjątkowo poruszająca. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy, jego los ulegnie poprawie, a otrzymane wsparcie ułatwi funkcjonowanie zarówno jemu jak i jego rodzicom, którzy są niewątpliwie wspaniałymi ludźmi. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa sprowokuje kolejne, dzięki czemu rodzina chłopca będzie mogła skupić cały swój czas i energię na opiece nad Oliwierem.– mówi Bartosz Kaczmarczyk, członek zarządu fundacji Sustinae i prezes Grupy Kapitałowej Loyd S.A.