Fundacja Sustinae poszukuje aktywnej, pełnej pomysłów osoby na stanowisko: Trener aktywizacji zawodowej/ Pośrednik pracy

Obowiązki:

– prowadzenie indywidualnych spotkań z Uczestnikami projektów, których celem jest zbliżenie ich do rynku pracy i znalezienie odpowiedniego do ich potrzeb i możliwości zatrudnienia;

– prowadzenie bieżącej weryfikacji zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na rynku pracy;

– współpraca z doradcami zawodowymi w zakresie dostosowania wsparcia dla Uczestników projektów pod kątem zapotrzebowania pracodawców na kwalifikacje i umiejętności;

– pozyskiwanie ofert pracy od pracodawców i udzielanie pracodawcom informacji o uczestnikach projektów;

– wspólne z Uczestnikami przeglądanie, analizowanie i dobieranie ofert pracy;

– pomoc Uczestnikom projektów w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych, przygotowywanie ich do udziału w rozmowach rekrutacyjnych;

– inicjowanie i organizowanie kontaktów Uczestników projektu z pracodawcami;

– negocjowanie warunków zatrudnienia;

– nawiązywanie i podtrzymywanie współpracy z pracodawcami z regionalnego rynku pracy;

– pozyskiwanie ofert staży dla Uczestników i prowadzenie dokumentacji stażowej zgodnie z wymogami projektu.

Kwalifikacje i umiejętności:

– wykształcenie co najmniej średnie, preferowane wykształcenie wyższe

– wysokie umiejętności interpersonalne (komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność prowadzenia negocjacji, motywowania)

– wiedza z zakresu branż, zawodów, kwalifikacji, specjalności w kontekście sytuacji na rynku pracy

– umiejętność wyszukiwania i pozyskiwania ofert pracy

– doświadczenie w pracy na stanowisku pośrednika pracy

– mile widziane doświadczenie w pracy w projektach finansowanych ze środków UE, PFRON,

– sprawna obsługa komputera (MS Office), portali z ogłoszeniami o pracę

– samodzielność, umiejętność organizacji pracy własnej

– mile widziane doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami

Oferujemy:

– elastyczny czas pracy,

– zmienny typ pracy (częściowo zdalny),

– wsparcie merytoryczne doświadczonego zespołu, wdrożenie w samodzielne prowadzenie procesów rekrutacyjnych,

– zadaniowy charakter pracy,

– możliwość rozwoju zawodowego w strukturach organizacji

MIEJSCE PRACY: Kraków

Prosimy o przesyłanie CV na adres: adrianna.skupien@fundacjasustinae.org, z dopiskiem: Trener Aktywizacji Zawodowej Kraków, zawierających adnotację:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko pośrednika pracy przez Fundację Sustinae (ul. Szlak 65, 31-153 Kraków), zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000)

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

O FUNDACJI

Fundacja Sustinae od 2012 r. działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ostatnich latach zrealizowaliśmy projekty skierowane do zróżnicowanych grup odbiorców m.in. osób młodych do 29 r.ż., osób z niepełnosprawnościami, osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo. Prowadzimy zintegrowane działania z osobami wykluczonymi oraz ich najbliższym otoczeniem, w tym przypadku szczególnie współpracując z pracodawcami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi wspierającymi zatrudnienie.