Tytani kariery. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnością. II edycja.

O projekcie

Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawny – „Tytani kariery – program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnością. II edycja”.

Celem projektu jest wsparcie ogółem 150 osób (60 w trzecim etapie – średnio po 15 dla województwa małopolskiego, 15 dla województwa mazowieckiego, 15 dla województwa śląskiego). Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji beneficjentów przez wyznaczenie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie poradnictwa zawodowego i specjalistycznego, wsparcie asystenta rynku pracy, grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy, podniesienie kwalifikacji dzięki szkoleniom zawodowym oraz umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego. Cały projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2020r. do 31.03.2023r. ( trzeci etap od 01.04.2022r. do 31.03.2023r.).

Dla kogo?

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, które spełniają następujące kryteria:

• posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne
  • są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo
  • mieszkają na terenie województwa: małopolskiego, mazowieckiego lub śląskiego,
  • w przypadku kobiet w wieku między 18 a 54 rokiem życia, w przypadku mężczyzn między 18 a 59 rokiem życia
  • są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy.

Formy wsparcia dla uczestników projektu

• Diagnoza sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych w wymiarze średnio 6 godzin;
  • Zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery w wymiarze średnio 20 godzin
  • Grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy w wymiarze 36 godzin
  • Wsparcie asystenta rynku pracy w wymiarze średnio 20 godzin,
  • Poradnictwo specjalistyczne ( np. prawnik, terapeuta, coach, trener aktywizacji) w wymiarze średnio 16 godzin,
  • Udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do uzyskania, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 80 godzin,
  • Realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące
  • Otrzymanie zaświadczenia dotyczącego form wsparcia udzielonych w trakcie realizacji Projektu.

Nabór do projektu

Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od Kandydatów prowadzone jest w trybie ciągły aż do wyczerpania miejsc w projekcie. Do formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami 2,3,4 należy przedłożyć:

• aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne

MAŁOPOLSKA
e-mail: rekrutacja.malopolska@fundacjasustinae.org, tel.: 692 957 833