,,pONownie aktywni. II edycja ” Program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – „ pONownie aktywni. II edycja ” Program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Głównym celem realizacji Projektu jest wprowadzenie Uczestników na otwarty rynek pracy.
Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji Beneficjentów poprzez kompleksową diagnozę sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych, zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie doradztwa zawodowego i specjalistycznego (np. prawnika, terapeuty, specjalisty ds. świadczeń, coacha, trenera aktywizacji), wsparcie asystenta rynku pracy, podniesienie kwalifikacji dzięki szkoleniom zawodowym oraz umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego (staże). Celem projektu jest wsparcie uczestników w powrocie na otwarty rynek pracy.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024 r. do 31.03.2027 r.

Dla kogo?
Zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie wszystkie osoby, spełniające poniższe kryteria:
⦁ posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne (maks. 20% osób z stopniem niepełnosprawności lekkim),
⦁ będące nieaktywne zawodowo lub bezrobotne,
⦁ zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego, śląskiego lub mazowieckiego,
⦁ będące w wieku produkcyjnym (kobiety 18 r.ż. – 59 r.ż., mężczyźni 18 r.ż. – 64 r.ż),
⦁ z wykształceniem co najmniej średnim, które utraciły zatrudniane w wyniku pandemii COVID bądź kryzysu gospodarczego tj. po 20.03.2020 r.
⦁ gotowe i chętne do podjęcia zatrudnienia i wejścia na otwarty rynek pracy.

Formy wsparcia dla uczestników projektu
⦁ diagnoza sytuacji w kontekście biopsychospołecznym, z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych w wymiarze średnio 6 godzin oraz zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery w wymiarze średnio 20 godzin;
⦁ udziału w szkoleniu zawodowym zmierzającym do uzyskania, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 50 godzin; za udział w szkoleniu Uczestnika otrzyma stypendium szkoleniowe.
⦁ wsparcie asystenta rynku pracy w wymiarze średnio 26 godzin;
⦁ poradnictwo specjalistyczne (np. prawnika, terapeuty, specjalisty ds. świadczeń, coacha, trenera aktywizacji, specjalisty job-crafting) w wymiarze średnio 25 godzin;
⦁ realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące (5 dni w tygodniu, liczba godzin pracy zgodna z orzeczeniem lekarskim, stypendium stażowe wynoszące 2100,00 zł brutto brutto);
⦁ otrzymania zaświadczenia dotyczącego form wsparcia udzielonych w trakcie realizacji Projektu.

Nabór do projektu
Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od Kandydatów prowadzone jest w rundach ciągłych aż do wyczerpania miejsc w Projekcie. Do formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami 2, 3, 4 należy przedłożyć:
⦁ aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne

KONTAKT
Małopolska – e-mail: rekrutacja.malopolska@fundacjasustinae.org, tel.; 692 957 833,
Śląsk – e-mail: rekrutacja.slask@fundacjasustinae.org, tel.: 735 933 905,
Mazowsze – e-mail: rekrutacja.mazwosze@fundacjasustinae.org, tel.: 883 340 211

Informacje o projekcie, regulamin i wzory dokumentów rekrutacyjnych dostępne są na stronie Fundacji: https://www.fundacjasustinae.org. Zapraszamy do śledzenia informacji o realizacji projektu na profilu Fundacji na Facebook: https://www.facebook.com/sustinae/.