pONownie aktywni” Program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

O projekcie

Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  ,,pONownie aktywni” Program aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

Głównym celem realizacji Projektu jest reaktywacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami
z wykształceniem co najmniej średnim, którzy utracili zatrudniane w wyniku pandemii COVID bądź kryzysu gospodarczego tj. po 20.03.2020r.

Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji, zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie doradztwa zawodowego i specjalistycznego (np. trener aktywizacji, coach, specjalisty job-crafting), wsparcie asystenta rynku pracy, podniesienie kwalifikacji dzięki szkoleniom zawodowym oraz umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego (staże). Celem projektu jest wsparcie uczestników w powrocie na otwarty rynek pracy.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2023 roku do 31.03.2024 roku.

Dla kogo?

Zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie wszystkie osoby, spełniające poniższe kryteria:

• posiadanie aktualnego orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne,
  • będące nieaktywne zawodowo lub bezrobotne,
  • zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego lub mazowieckiego,
  • osoby które utraciły zatrudnienie w wyniku pandemii COVID i/lub kryzysu gospodarczego czyli po 20.03.2020r.
  • osoby będące w wieku produkcyjnym (kobiety 18 r.ż. – 59 r.ż., mężczyźni 18 r.ż. – 64 r.ż),
  • osoby gotowe i chętne do podjęcia zatrudnienia i powrót na otwarty rynek pracy
Formy wsparcia dla Uczestników Projektu:
  • diagnoza sytuacji w kontekście przyczyn braku możliwości ponownego wejścia na rynek pracy
    i pozostawania bez w wymiarze 6 godzin oraz zaplanowanie i wdrożenie indywidulanej ścieżki kariery w wymiarze średnio 20 godzin;
  •  udziału w szkoleniu zawodowym zmierzającym do podniesienia, uzupełnienia lub zmianie kompetencji zawodowych wymiarze średnio 50 godzin;
  • wsparcie asystenta rynku pracy w wymiarze średnio 25 godzin;
  • poradnictwo specjalistyczne (np. trener aktywizacji, coach, specjalisty job-crafting) w wymiarze średnio 30 godzin;
  • realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące (5 dni w tygodniu, liczba godzin pracy zgodna z orzeczeniem lekarskim, stypendium stażowe wynoszące 1 900,00 zł brutto brutto);
  • otrzymania zaświadczenia dotyczącego form wsparcia udzielonych w trakcie realizacji Projektu.

Nabór do projektu

Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od Kandydatów prowadzone jest w rundach ciągłych aż do wyczerpania miejsc w Projekcie. Do formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami 2, 3, 4 należy przedłożyć:
  • aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne

KONTAKT

Małopolska – e-mail: rekrutacja.malopolska@fundacjasustinae.org, tel.: 695 130 060

Śląsk – e-mail: rekrutacja.slask@fundacjasustinae.org, tel.: 735 933 905,

Podkarpacie – e-mail: rekrutacja.podkarpacie@fundacjasustinae.org, tel.: 695 002 451

Mazowsze – e-mail: rekrutacja.mazowsze@fundacjasustinae.org, tel.: 883 340 211

ZAPRASZAMY!