O projekcie

Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w nowym projekcie współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – „WORK-ON. Program kompleksowej aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. II edycja”.

Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji beneficjentów przez wyznaczenie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie poradnictwa zawodowego i specjalistycznego, wsparcie asystenta rynku pracy, grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy, podniesienie kwalifikacji dzięki szkoleniom zawodowym oraz umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego (staże). Celem projektu jest wsparcie uczestników w wejściu/powrocie na otwarty rynek pracy.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2022 roku do 31.03.2023 roku.

Dla kogo?

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, spełniające następujące kryteria:

• posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo,
  • mieszkają na terenie województwa: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego lub mazowieckiego,
  • w przypadku kobiet są w wieku między 18 a 54 rokiem życia, w przypadku mężczyzn między 18 a 59 rokiem życia,
  • są gotowe i chętne do realizacji planu, którego końcowym etapem będzie podjęcie zatrudnienia.

Formy wsparcia dla uczestników projektu

• Diagnoza aktualnej sytuacji wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania w wymiarze średnio 6 godzin;
  • Wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery w wymiarze średnio 25 godzin,
  • Grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy w wymiarze 12 godzin,
  • Wsparcie asystenta rynku pracy (pośrednictwo pracy) w wymiarze średnio 25 godzin,
  • Poradnictwo specjalistyczne (np. prawnik, terapeuta, specjalista ds. świadczeń, coach, trener aktywizacji, specjalista job-crafting) w wymiarze średnio 33 godzin w zależności od indywidualnych potrzeb,
  • Udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do uzyskania, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych – średnio 80 godzin,
  • Realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 3 miesiące,
  • Otrzymanie zaświadczenia dotyczącego form wsparcia udzielonych w trakcie realizacji Projektu.

Nabór do projektu

Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od Kandydatów prowadzone jest w rundach ciągłych aż do wyczerpania miejsc w projekcie. Do formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami 2, 3, 4 należy przedłożyć:

• aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne

KONTAKT

Małopolska – e-mail: rekrutacja.malopolska@fundacjasustinae.org, tel.; 785 242 902,

Śląsk – e-mail: rekrutacja.slask@fundacjasustinae.org, tel.: 735 933 905,

Podkarpacie – e-mail: rekrutacja.podkarpacie@fundacjasustinae.org, tel.: 695 002 451

Mazowsze – e-mail: rekrutacja.mazowsze@fundacjasustinae.org, tel.: 883 340 211

Informacje o projekcie, regulamin i wzory dokumentów rekrutacyjnych dostępne są na stronie Fundacji: https://www.fundacjasustinae.org. Zapraszamy do śledzenia informacji o realizacji projektu na profilu Fundacji na Facebook: https://www.facebook.com/sustinae/.

ZAPRASZAMY!