Kwalifikacje – kompetencje- doświadczenie. Absolwencki start do kariery – II etap

O projekcie
Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w II etapie projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – „Kwalifikacje-kompetencje-doświadczenie. Absolwencki start do kariery”.
Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji beneficjentów przez wyznaczenie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie poradnictwa zawodowego i specjalistycznego, wsparcie asystenta rynku pracy, grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy, podniesienie kwalifikacji dzięki szkoleniom zawodowym oraz umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego (staże), wsparcie w postaci dodatku motywacyjnego. Celem projektu jest wsparcie uczestników w wejściu/powrocie na otwarty rynek pracy.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.10.2023 roku do 30.09.2024 roku.

Dla kogo?
Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, które spełniają następujące kryteria:
– posiadają status absolwenta szkoły wyższej uzyskany nie wcześniej niż 60 m-c przed dniem przystąpienia do projektu lub -status studenta ostatniego roku studiów,
– posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo,
– mieszkają na terenie województwa: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego lub mazowieckiego,
– są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy

Formy wsparcia dla uczestników projektu
– Diagnoza aktualnej sytuacji wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania,
– Wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery,
– Grupowe warsztaty umiejętności psychospołecznych i treningów pracy,
– Wsparcie asystenta rynku pracy (pośrednictwo pracy),